16 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.50
 • EURO
  34.59
 • ALTIN
  2495.9
 • BIST
  9548.09
 • BTC
  61986.98$
Hayriye Vurdu Organization

Arda Turan Futbol ve Eğitim

16 Mart 2023, Perşembe 12:35
Arda Turan Futbol ve Eğitim

Yıldız futbolcu Arda Turan Marmaris’te Gönülleri Fethetti.

Değerli okuyucular, yaşadığımız afetin izlerini birlikte ve dayanışma ruhu ile acılarımızı ve yaralarımızı el ele omuz omuza hep beraber saracağımızdan hiç şüphem yoktur. Elbette ki birtakım olumsuzluklar yaşanmıştır. Bu durumdan fırsat çıkarmak ya da bunu bir fırsat gibi görmek tamamen yanlış bir düşüncede olmaktır.

Değerli okuyucular, Depremden kurtularak hayatına tekrar devam eden vatandaşlarımızın yanında olmak onların dertlerine derman olmak, psikososyal olarak onlara destek olmak önemli bir destektir.  Bu bağlamda Marmaris ilçesinde misafir olan depremzedelere destek olmak amacıyla Marmaris 1923 Spor kulübünün organize ettiği, Yıldız Futbolcu Arda Turan’ında katıldığı Marmaris 1923 sporcuları ve depremzede sporcular arasında dostluk maçı yapıldı. Marmaris şehir stadyumunda yapılan dostluk ve depremzedelere destek maçına katılım ve ilgi çok yüksekti. Marmaris yerel medyası maça yoğun ilgi ve destek verdi. Tabi ki burada en önemli fark Yıldız futbolcu Arda Turanın böyle bir organizasyonda yer alarak örnek bir davranış göstermesi takdire şayan bir duruştu. Bu organizasyonu fikrinin oluşturan Marmaris 1923 Spor kulübü Kurucusu ve Teknik Direktörü Görkem Murat Dinç hocamıza ayrı bir alkış olması gerektiğini düşünüyorum. Sporun hangi branşı olursa olsun kişinin kişisel gelişimi ve eğitimine önemli bir katkı sağlayacağını her zaman belirtmişimdir.

Görkem hocada bu düşünce ile hem gençleri spora ve eğitime daha fazla katılımcı olmalarını sağlamış hem de Marmaris’te farkındalık yaratarak önemli bir projeye imza atmıştır. Yıldız futbolcu Arda Turanda gerçekten bu organizasyonun baş aktörü olarak hem gençlerin spora teşvik etme adına güzel bir davranış göstermiş hem de yaşamış olduğumuz asrın felaketinde depremzede kardeşlerimize çok büyük bir moral ve motivasyon sağlamıştır. Her zaman takdir ettiğim davranış modu ne olursak olalım ya da hangi şöhret ve mevkide olursak olalım iyi insan olmanın yollarını aramalıyız. Kibir ve şöhret abidesi olmak her zaman size her zaman kaybettirir.

Son olarak; Bu güzel organizasyonda ve fikirde emeği geçen Marmaris Spor kulübü Kurucusu ve Teknik Direktörü hocamız Görkem Murat Dinç’e, Yıldız Futbolcumuz Arda Turan’a ve katkıda bulunan, destek olan herkese şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Bu tür spor organizasyonlarını devamı olması dileğiyle kalın sağlıcakla…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Hayriye Vurdu