22 Eylül, 2023, Cuma
 • DOLAR
  27.16
 • EURO
  28.97
 • ALTIN
  1682.7
 • BIST
  8039.18
 • BTC
  26608.85$
Duet Academy

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Eğitim

05 Eylül 2022, Pazartesi 00:03
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Eğitim

30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını yâd ediyorum. Nice yeni zaferler kazanmak dileğiyle iyi bir hafta diliyorum.

Bu anlamlı ve şanlı zaferin 100. Yılında tarih gösteriyor ki hiçbir zaman ümitsiz olmayın tarih her zaman yeni ve şanlı zaferlere açık olmuştur. Bu şanlı zaferden önemli dersler çıkarmamız gerekmektedir. Bu zaferin önemini anlamak için tarihte yapılan hataları tekrar etmemeliyiz. Bunun içindir ki kazanmış olduğumuz zaferi ile ulus benliğini yeniden hak ettiğimiz, geçmiş ile geleceği harmanlayarak modern dünyaya kendi kültürel değerlerimizle varlığımızı gösterdiğimiz bir Bağımsız Türkiye oluşumuzdur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok önemli bir özdeyişini de hatırlatmak isterim bu bağlamda; En önemli zafer eğitim zaferidir. Eğitim, bir ulusun temelidir. Tarihimiz boyunca çok önemli askeri zaferler kazanmış bir ulusun daimiliği ancak ve ancak eğitim zaferleri ile taçlandırılabilir.

Bizler eğitim alanında ne kadar çok kendimizi geliştirirsek o kadar başarılı olacağımız nice zaferler kazanacağımızdan hiç şüphem yoktur. Eğitimdeki kazanılacak zaferin yeri çok farklı olacaktır. Şuanda eğitim olarak dünya ortalamasını henüz yakalayamadık. Bunun nedenleri ve sebeplerini ortaya koyup daha katılımcı kolektif ve kişisel gelişimin farkındalığını arttıracak eğitim modelleri üzerinde durmalıyız. Dünya eğitim sistemine rol model oluşturacak, yenilikçi ve öğrenci odaklı yöntemler ile daha ileri bir eğitim sistemini inşa edebiliriz. Bunu gerçekleştirecek genç ve yenilikçi bir nüfus ağına sahibiz.

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Bu eğitim ve öğretim yılının bütün eğitim camiası için şimdiden güzel bir yıl olmasını diliyorum. Güzel ve başarılı, daha katılımcı, yenilikçi bir eğitim yılı olması dileğiyle kalın sağlıcakla.

İngilizce Öğretmeni/Yazar

Ali Kemal Karasu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Hayriye Vurdu