Sağlık çalışanlarına hak düzenlemesi TBMM’de... İlk 6 madde kabul edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık çalışanlarına hak düzenlemesi TBMM’de... İlk 6 madde kabul edildi
Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştiren düzenlemenin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda başladı. Düzenlemenin şu ana kadar ilk 6 maddesi kabul edildi.

Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştiren düzenlemenin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu'nda başladı. Düzenlemenin şu ana kadar ilk 6 maddesi kabul edildi.

ANKARA (İGFA) - Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile 52 Milletvekilinin Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi (2/4485) ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Raporları TBMM genel kurulunda görüşülmeye başlandı.

Genel Kurulunda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.

https://twitter.com/TBMMGenelKurulu/status/1537190350955200521

Kabul edilen maddelere göre, 1 Ocak 2029'a kadar sözleşmeli aile hekimi olarak çalışanlar, tıpta uzmanlık sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeye tabi olmaksızın, Tıpta Uzmanlık Kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde aile hekimliği uzmanlık eğitimi yapabilecek.

EK ÖDEME YAPILACAK

Tabip veya diş tabibi kadro ve pozisyonları esas alınarak emekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığı bağlanmış olup, aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olan tabip ve diş tabiplerinden ilgili mevzuatına göre uzman olanlara, 26.000 gösterge rakamının, uzman olmayanlara 20.000 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda her ay emekli aylıklarıyla birlikte ilave ödeme yapılacak.

Her bir sağlık tesisinde ek ödemeye esas işlemleri denetlemek üzere inceleme heyetleri oluşturulacak.

Teklif metni ve 337 sıra sayılı Komisyon Raporuna ulaşmak için tıklayabilirsiniz.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/saglik-calisanlarina-hak-duzenlemesi-tbmmde-ilk-6-madde-kabul-edildi-38175


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Hürriyet, İzmit’e 3 yılda 6 ödül kazandırdıÖnceki Haber

Başkan Hürriyet, İzmit’e 3 yılda 6 ödül...

Rasta saç nedir? 1980’li yıllardan beri dünya çapında trend!Sonraki Haber

Rasta saç nedir? 1980’li yıllardan beri...

Düet Academy

Yorum Yazın

Reneva